Cięcie techniczne Bydgoszcz

Drzewa potrafią spłatać niemałe figle. Ich naturalny rozrost, nawet w trudnych uwarunkowaniach, może prowadzić do ograniczania widoczności, czy nawet ingerencji w infrastrukturę. W niektórych sytuacjach konieczne jest zabezpieczanie drzew Bydgoszcz, czyli minimalizowanie potencjalnego ryzyka. W niektórych przypadkach odpowiednie zabezpieczenie korzeni, bądź korony to zdecydowanie za mało. W takich sytuacjach do akcji wkracza cięcie techniczne drzew Bydgoszcz.

 

Na czym polega cięcie techniczne drzew Bydgoszcz?

 

Czasami dochodzi do sytuacji w których drzewa zaczynają kolidować w instalacje techniczne, linie energetyczne, czy chociażby drogi. W celu odpowiedniego zabezpieczenia infrastruktury, konieczna jest bezpośrednia ingerencja w kształt drzewa. Tutaj z pomocą przychodzi cięcie techniczne Bydgoszcz, które sprowadza się do usuwania gałęzi znad linii energetycznych, dróg, czy chociażby budynków firmowych. Taki rodzaj cięć nazywamy nieprzyrodniczym, ponieważ jego celem nie jest pielęgnacja drzew Bydgoszcz, a dostosowanie natury do ludzkich potrzeb.

W czym możemy Ci pomóc?

Podejmujemy także niestandardowe czynności: ratujemy uwięzione na gałęziach koty, ściągamy latawce i montujemy budki dla ptaków i owadów. Domków na drzewach jeszcze nie budujemy – ale kto wie? Jeśli coś pominęliśmy, a Ty masz misję specjalną – napisz do nas. Z przyjemnością podejmiemy wyzwanie.

Czy wiesz, że stosowanie podnośników koszowych przy pielęgnacji drzew może spowodować trwałe uszkodzenie ich układu korzeniowego, a w rezultacie obumarcia części korony? Efekty takich zabiegów nie są jednak widoczne od razu, a po paru dobrych latach. Wtedy jest już jednak zbyt późno na ratunek.

Cięcie techniczne Bydgoszcz wymaga specjalistycznego podejścia

 

Wykonywanie jakichkolwiek cięć wymaga wiedzy merytorycznej oraz praktycznej. Każde drzewo jest żywym organizmem, które należy traktować z należytym szacunkiem. Jeżeli czynniki zewnętrzne sprawiają, że konieczna jest ingerencja w koronę drzewa – powinni zająć się tym specjaliści, tacy jak my. Cięcie techniczne drzew Bydgoszcz musi zostać wykonane w taki sposób, by nie dopuścić do zniszczenia drzew. Należy usuwać jedynie te elementy drzewa, które stanowią zagrożenie. Niewłaściwa wycinka drzew Bydgoszcz bardzo często prowadzi do naruszenia całej statyki drzewa. Dlatego należy wykonywać cięcia w taki sposób, by ów statykę jednocześnie poprawić.

 

Kiedy można wykonywać cięcia techniczne drzew?

 

Większość gatunków drzew iglastych i liściastych można przycinać przez cały rok. Wyjątek stanowią takie gatunki jak brzoza, grab, klon, orzech, orzesznik, skrzydłorzech, które posiadają swoje własne uwarunkowania. Nie można także zapominać o tym, iż drzewa stanowią miejsce schronienia dla wielu gatunków ptaków. Za nieumiejętne cięcie techniczne Bydgoszcz i naruszenie miejsc lęgowych ptaków grozi odpowiedzialność administracyjna. To kolejny powód dla którego powinieneś postawić na profesjonalnych arborystów, dla których pielęgnacja drzew nie jest jedynie utartym sloganem. 

Jak możemy Ci pomóc? A w zasadzie Twoim drzewom?
Napisz do nas! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Możesz też umówić się z nami na spotkanie w Bydgoszczy.

Praca na wysokościach zawsze była naszą pasją, a gdy udało się połączyć to z działaniem na rzecz natury, osiągnęliśmy pełne spełnienie w swojej pracy. Arboryści nie są jeszcze rozpoznawalnym i popularnym wyborem przy pielęgnacji drzew. Ale jako jedyni pracujemy z pełnym poszanowaniem drzew i bez szkody dla nich. Dbamy o to, by tym co mamy dzisiaj, mogły cieszyć się następne pokolenia,.

Dane kontaktowe