Ekspertyzy dendrologiczne Toruń

Planujesz sprawdzić kondycję drzew na swojej posesji w Toruniu? Chcesz zadbać o ich prawidłowy rozwój i zapewnić profesjonalną opiekę, gdy zajdzie taka potrzeba? Jesteś we właściwym miejscu!

 

Ekspercka analiza i dbałość o drzewa

 

Zaniedbywanie, nieprawidłowe postępowanie, czy też choroby drzew mogą prowadzić do różnych problemów. Troskliwa opieka i właściwa pielęgnacja drzew, z kolei, przynosi liczne korzyści. Jako specjaliści w dziedzinie dendrologii oferujemy:

  • Ocenę stanu zdrowia drzew – precyzyjne badania dotyczące kondycji drzewa, jego potrzeb i możliwych zagrożeń.
  • Pielęgnację drzew – dzięki naszej wiedzy, twoje drzewa będą zdrowe i piękne przez długie lata.
  • Ochronę drzew – prawidłowe zabezpieczenie może ochronić drzewo przed chorobami czy innymi niepożądanymi czynnikami.

W przypadku, gdy konieczne stanie się usunięcie drzewa z Twojego terenu w Toruniu, jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc.

W czym możemy Ci pomóc?

Podejmujemy także niestandardowe czynności: ratujemy uwięzione na gałęziach koty, ściągamy latawce i montujemy budki dla ptaków i owadów. Domków na drzewach jeszcze nie budujemy – ale kto wie? Jeśli coś pominęliśmy, a Ty masz misję specjalną – napisz do nas. Z przyjemnością podejmiemy wyzwanie.

Czy wiesz, że stosowanie podnośników koszowych przy pielęgnacji drzew może spowodować trwałe uszkodzenie ich układu korzeniowego, a w rezultacie obumarcia części korony? Efekty takich zabiegów nie są jednak widoczne od razu, a po paru dobrych latach. Wtedy jest już jednak zbyt późno na ratunek.

Usuwanie drzew – kiedy jest to absolutnie konieczne?

 

Możliwe jest, że drzewo będzie musiało zostać usunięte – czy to z powodu choroby, zagrożenia dla otoczenia czy innych planów związanymi z działką. W takiej sytuacji oferujemy:

  • Ekspertyzowy abażur drzewa – niezależnie od stopnia trudności, gwarantujemy profesjonalizm i efektywność działań. 
  • Ekstrakcję korzeni – efektywne i dokładne usuwanie pozostałości po drzewie.
  • Techniki alpinistyczne przy usuwaniu drzew – umożliwiają nam dostęp nawet do najbardziej niedostępnych miejsc, działając z precyzją i bezpieczeństwem.

Choć czasem usuwanie jest koniecznością, zawsze kierujemy się zasadą, że na pierwszym miejscu jest pielęgnacja i ochrona drzew.

 

Zaufaj specjalistom

 

Jesteśmy zespołem doświadczonych arborystów działających w Toruniu. Naszym celem jest troska o drzewa w okolicy, aby były one bezpieczne, zdrowe i estetyczne. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie opieki, ochrony lub usuwania drzew, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Nie zwlekaj, zaufaj naszej pasji do drzew! Więcej informacji o nas i naszych usługach znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jak możemy Ci pomóc? A w zasadzie Twoim drzewom?
Napisz do nas! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Możesz też umówić się z nami na spotkanie w Bydgoszczy.

Praca na wysokościach zawsze była naszą pasją, a gdy udało się połączyć to z działaniem na rzecz natury, osiągnęliśmy pełne spełnienie w swojej pracy. Arboryści nie są jeszcze rozpoznawalnym i popularnym wyborem przy pielęgnacji drzew. Ale jako jedyni pracujemy z pełnym poszanowaniem drzew i bez szkody dla nich. Dbamy o to, by tym co mamy dzisiaj, mogły cieszyć się następne pokolenia,.

Dane kontaktowe