O nas

Od wyklejania billboardów
do arborystyki

Wspinaczka na wszystko w zasięgu wzroku i ręki była moją pasją od dziecka. Choć na świat zawsze patrzyłem z góry, patrząc na mój nieprzeciętny wzrost, to jednak ciągnęło mnie, by piąć się jeszcze wyżej. Gdy tylko pozwoliły na to możliwości, zacząłem regularnie uczęszczać do centrum wspinaczkowego. Najpierw były sztuczne ścianki, później naturalne, aż w końcu przerodziło się w zdobywanie prawdziwych szczytów między innymi Elbrus w Kaukazie. I pewnie dalej by się to rozwijało, gdyby nie wypadek komunikacyjny, który przekreślił marzenia.

Ponad 13 lat temu postanowiłem oprzeć pracę na swojej pasji i zająłem się wyklejaniem nośników reklamowych i billboardów oraz innymi pracami na wysokościach. Niesamowicie było spoglądać na przestrzenie miejskie z pespektywy, która nie jest dostępna dla wszystkich. Przez lata podróżowałem moim karawnem wypełnionym plakatami i innymi akcesoriami, wspinając się na słupy, ściany i budynki. Jednak metalowe i betonowe konstrukcje nie potrafiły zastąpić tego, do czego ciągnęło mnie od dziecka – natury.

Kiedy zainteresowałem się tematyką arborystyki, była to mało znana profesja w naszym kraju. Choć nadal wiele osób styka się z tym pojęciem po raz pierwszy. Ukończyłem kierunek Dendrologii i Arborystyki w Polskiej Szkole Dendrologii i Arborystyki w Bielsko-Białej, następnie kurs pilarza oraz kursy arborystyczne poziomu A i B. I tak życie zatoczyło krąg, a ja tak jak w czasach młodości, wspinam się dziś po drzewach.

Praca na wysokościach zawsze była naszą pasją, a gdy udało się połączyć to z działaniem na rzecz natury, osiągnęliśmy pełne spełnienie w swojej pracy. Arboryści nie są jeszcze rozpoznawalnym i popularnym wyborem przy pielęgnacji drzew. Ale jako jedyni pracujemy z pełnym poszanowaniem drzew i bez szkody dla nich. Dbamy o to, by tym co mamy dzisiaj, mogły cieszyć się następne pokolenia,.

Dane kontaktowe